Патріотичні "ПОЦІЛУНОЧКИ" від Валентини Попелюшки

27 листопада простора зала Центральної міськрайонної бібліотеки м. Мукачево, тепло прийняла гостей та учасників презентації першої збірки поезії Валентини Попелюшки (Бурлака-Жук), присв'яченій річниці Революції Гідності.
Незважаючи на мороз за вікном, у залі було тепло та затишно. І не тільки гостинні стіни гріли присутніх. Щира віршована сповідь авторки, повний зал дячних слухачів, дружньо-родинна атмосфера, теплі слова привітань та подяки. Серед гостей поетеси були і її колегині з громадського об'єднання "Союз українок", і друзі по перу з місцевого літоб'єднання "Рідне слово", рідні та друзі, а також мукачівці, які прийшли познайомитися з Валентиною Попелюшкою.
Починалося тематичне дійство молитвою - вшануванням пам'яті героїв сучасності, що поклали життя за свободу та незалежність України і на Майдані, і в боях на сході нашої держави. "У час, який вважався мирним" - одна з трьох частин збірки "Миротворче", в якій і біль, і тривога, і гордість за наше несподівано героїчне сьогодення.
Окрім віршів патріотичної тематики, в програмі вечора прозвучали і вірші-сповідь про пережиті особисті сумні та радісні миті, а також пісні на слова Валентини Попелюшки. "Мукачівський вальс" композитора Ігоря Білика присутні не тільки почули у виконанні Владислава Голованова та Мартіни Кельман (у записі), а й згадали, як цьогорічні випускники міста танцювали під цю пісню свій прощальний вальс на центральній площі під теплим літнім дощем. Пісні "Колискова для коханого", "На вечорницях у любові" та "Троянда на смітті" композитора Михайла Герца виконала Марія Іваниця, а дитячу веселу пісеньку "Аліса" цього ж композитора наважилася заспівати сама поетеса, хоча, зізнається, це був дебют.
Впродовж усього дійства, як і по життю взагалі, Валентині допомагав, підтримував головний її шанувальник і критик - чоловік Степан Жук.
"Без нього не було б ні більшості віршів, ні збірки, ні цього свята,"- щиро зізналася поетеса.
Так само, як і на початку презентації, завершила її молитва - за мир та злагоду в Україні. Священик Мукачівської православної церкви Київського паріархату о. Сергій Потюк разом з усіма присутніми побажав Україні миру та якнайшвидшої перемоги.
За задумом авторки та її чоловіка, книга "Миротворче" не буде реалізовуватися через торгову мережу, а слугуватиме подарунком за пожертву на оздоровлення поранених в АТО. Отож і по закінченню творчого вечора його гості мали змогу долучитися до цієї важливої місії, одержавши збірку з автографом. А ще господиня вечора подарувала кожному гостю солодкий патріотичний "поцілунок" - власноруч спечене тістечко "безе".
-------------------------------------------------------------
Фотозвіт подається за посиланням:
https://www.facebook.com/dyspatcher.dkz/media_set?set=a.10202342687482962.1073741865.1665395677&type=1&pnref=story